Mesto Dudince

Dudince sa nachádzajú v nadmorskej výške 140 m n.m., na upätí Krupinskej kotliny v okrese Krupina v trojuholníku Bratislava, Banská Bystrica, Budapešť v čistom životnom prostredí bez exhalátov priemyslu. Dobrá poloha a teplá stabilná klíma vytvárajú ideálne podmienky pre príjemný oddych. Podnebím patria medzi oblasti s typickou nížnoteplou klímou, s najväčším počtom slnečných dní v roku v Slovenskej republike a podľa švajčiarskej klasifikácie majú sedatívnu, utišujúcu klímu.

Obľúbené sú aj kvôli tejto skutočnosti. Sú ideálne miesto na rehabilitáciu a relaxáciu. Dudince majú viac ako 700 ročnú históriu. Z obdobia Rimanov sa v Dudinciach nachádza 32 kamenných rímskych bazénikov. Pekné prírodné prostredie, stála teplá klíma a vynikajúce účinky liečivej vody umocňujú význam Dudiniec pre zdravie človeka. Dudinská voda má teplotu 28,5 stupňa C a obsahuje šesť rozhodujúcich minerálnych prvkov, blahodárne pôsobiacich na organizmus človeka. Pomáha liečiť pohybový aparát, srdcovo-cievny systém, reumatické ochorenia, vysoký tlak, kožné a ženské choroby. Má blahodárny vplyv na zažívací systém.

Od mája do septembra je v Dudinciach otvorené verejné kúpalisko s minerálnou vodou. Okolie Dudiniec poskytuje možnosť organizovať poznávacie zájazdy. Jedna z trás vedie cez Banskú Štiavnicu, ktorá je svojimi pamiatkami zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Príťažlivé sú výlety i do Zvolena, do zámku vo sv. Antone, kde sa nachádza poľovnícke múzeum, do Šiah a do Brhloviec, ktoré sú známe ľudskými obydliami v skalách. Ďalej sa organizujú zájazdy do Viedne, Budapešti, Nízkych a Vysokých Tatier, ochutnávka vín v Rykynčiciach s kultúrnym programom, Podhájska - termálne kúpalisko otvorené celoročne. 

Projekty mesta Dudince